Інтерв'ю з представником FBS (Скала Стрий)

Ультрас рух набуває все більшої популярності в Україні. З'являються і розвиваються групи фанатів не лише в команд з великих міст. Останнім часом, на непоганий, як для другої ліги чемпіонату України з футболу, рівень вийшли хлопці з угрупування FBS, що підтримують один з найстаріших клубів України - стрийську Скалу. До вашої уваги інтерв'ю з представником їхнього руху.

- Привіт. Представся, будь-ласка.
Привіт. Звати мене Саня. Мені 18 років.

- Як і коли ти почав вболівати за Скалу?
-За Скалу почав вболівати ще близько 5 років тому. Почалось це все з того, що якось я прийшов на матч Газовика-Скали, яка тоді виступала у другій лізі, і спочатку сидів разом з кузьмою і активно жував насіння, але якось мене перемкнуло і потянуло до тих декількох чоловік, які на протилежній трибуні в кількості 5-10 осіб викрикували різні слова на підтримку команди. Мені також стало цікаво і з часом я приєднався до них. Пам'ятаю навіть свій перший банер , який разом з однокласниками власноруч робив вдома. Виглядав він так : на блакитній підкладці з білого картону було приклеєно на скотч білий хрест на все полотно, воно було близько 1.5х1.5 метра , а посередині полотна чорними буквами з великих кульків "BOSS" було викладено слово ULTRAS і також приклеєне на скотч, тоді правда я не мав навіть найменшого уявлення, що це означає, але по телевізорі бачив, у фанатів так пише.
З часом дізнавався про ультру все більше і більше, а з допомогою одного нашого, який побував в Греції, в нас все почало набувати більш-менш культурного вигляду, хоча до якогось рівня було ще далеко. Потім команда припинила своє існування і от аж тепер ми знов вийшли на всеукраїнську ультрас-арену.

-Ти є членом угрупування FBS.Розкажи про вашу фірму.
Так я являюсь членом FBS. Фірму було створено на початку літа минулого року, зараз в її склад входить 14 учасників, так звана "основа", хоча з цієї основи займається ділом 6-7 чоловік. Решта це просто напросто люди, які і на сектор не завжди приходять, тому щось про них говорити важко. Щодо здобутків, то перш за все це те, що ми домоглись того, щоб команду перейменували з ФК Моршин на ФК СКАЛА , і думаю це ще тільки початок, основні наші здобутки ще попереду... Зараз гостро постало питання змінити назву фірми, адже "Сини Батька Бандери" на буржуйській мові, це якось не звучить, тому є ймовірність що у наступний сезон ми увійдем вже з іншою назвою, варіантів небагато, але вибирати є з чого. На даний час ми випустили партію роз, декілька агітаційних стікерів розрахованих на залучення людей до нашої справи, кілька банерів, прапорів, та розтяжок.

- Яка кількість людей збирається на домашніх іграх? Найвизначніші перформанси ваші?
Починалось все з 10-15 людей на секторі, хоча були такі матчі, коли і 10 не було, з часом люди підтягуються і зараз ми збираєм близько 50-65 чоловік. Найвизначнішим перформансом поки що був матч відкриття другого кола проти Карпат-2, коли над сектором було натягнуто полотно в традиційних зелено-малинових кольорах і на ньому герб клубу, а в кінці матчу піро-шоу, досить непогане, як для другої ліги. Була ще також спроба зробити модульне шоу на 9 травня у вигляді червоно-чорного прапора, на якому білим зображені букви І N (Ідея Нації), але ця спроба провалилась, так як більшість не знала що робити. Розкрию секрет, що найкращий матч в плані перфу, цього сезону буде 29 травня на грі з фекалом-2, але не все зразу ...

- А як щодо виїздів? де були, скільки їздить вас?
Перші виїзди не пам"ятаю, але знаю, що коли команда грала на область 2 роки тому, то декілька людей катали область, хоч і не всі матчі , але виїзди були. Що ж до цього сезону, то поки слабенько , всього три виїзди - Рівне, Львів, Плиски. Можна було б і більше, але на те були свої причини, в середньому було 4 чоловіки на кожному з виїздів. Що ж до золотих, то думаю все ясно, хоча все в майбутньому... Найцікавішим можна вважати виїзд в Рівне, коли ми ледь не втратили банер, але все обійшлося, тому це перший такий досвід.

- Вже встигли нажити друзів чи ворогів якихось?
Друзі - хороші відносини з хлопцями з Буковини, Карпат, Прикарпаття, Динамо(Київ). Вороги - крім фекала поки і нікого не нажили, але думаю і такі знайдуться.

- Які у вас стосунки з керівництвом клубу?
Поки з керівництвом все дуже добре, але ми дали їм знати , що під їхню дудку танцювати не будем, тому вся ця допомога у вигляді барабану, незначних фінансів, дозволу на піро і т.д. буде використовуватись, але ми є автономні ультрас, і від керівництва не залежим, і якщо постане питання чи створювати офіційний фан-клуб і чи вступати туди, то наша категорична відповідь буде НІ !

Від 29.May.2011

Ім'я

Повідомлення-щ